Necelé tři měsíce po svém nástupu již nový ředitel pražské Národní galerie Jiří Fajt pro instituci získal generálního partnera. Tím se stane Komerční banka, se kterou Fajt v úterý podepíše smlouvu na dobu jednoho roku.

Do rozpočtu galerie, který se pohybuje okolo 300 milionů korun, podle zjištění HN přibude zhruba pět až deset milionů.

"Konkrétní čísla zveřejňovat nechceme, jde ale o částku, která nám pokryje náklady na jeden velmi dobrý mezinárodní projekt středního rozsahu," říká Fajt, jenž chce peníze využít především na výstavu nazvanou Oskar Kokoschka a pražská scéna.

Ta bude otevřena 19. února ve Veletržním paláci a půjde o rozšířenou verzi expozice z Kunstfora v německém Řeznu. Jak ale Fajt dodává, je to první výstava, jež ponese jeho rukopis.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.