Milovníci umění si ještě živě pamatují triumfální londýnskou dražbu české meziválečné avantgardy z americké sbírky manželů Hascoeových.

Sběratelé, a mnozí z nich byli Češi, tehdy v červnu roku 2011 utratili za díla přes 11 milionů liber, tedy více než 300 milionů korun. Bylo to dvakrát více, než se čekalo.

Ve středu 12. listopadu se v sále v New Bond Street bude opět v režii síně Sotheby's dražit další "česká bomba" – 120 položek surrealistického umění ze sbírky texaských manželů-milionářů Roye a Mary Cullenových.

Aukci zcela vévodí rozměrný obraz od Toyen Poselství lesa z roku 1936, jehož cena může podle odhadu expertů vyletět až na milion liber.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.