Sochy Alberta Giacomettiho a Amadea Modiglianiho se vydražily za 101 a 70,7 milionu dolarů, což z úterní aukce pořádané domem Sotheby’s udělalo nejúspěšnější obchodní událost v 270leté historii firmy. Modiglianiho socha nazvaná Hlava, vydražená telefonickému kupci, se zároveň stala nejdražším prodaným dílem od tohoto umělce. Aukce impresionistického a moderního umění vytěžila dohromady 422,1 milionu dolarů, a de facto tak naplnila odhady. Očekávalo se, že pokud by se prodala všechna díla, měla by v součtu mít hodnotu 423 milionů dolarů. Úterní aukce tohoto čísla téměř dosáhla, přestože 15 děl – tedy zhruba 20 procent nabídky – nové majitele nenašlo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.