Prestižní britskou uměleckou Turnerovu cenu v pondělí večer obdržel irský rodák Duncan Campbell za svůj „filmový esej“, v němž se objevuje africké umění, Irská republikánská armáda, tanec a marxismus. Cena, která ve světě současného umění patří k nejprestižnějším, byla udělena před televizními kamerami v britské galerii Tate Britain, letos ji předával herec Chiwetel Ejiofor.

Dvaačtyřicetiletý Campbell, jenž byl z letošních nominovaných nejznámější, a proto také dopředu považovaný za favorita například u sázkařů, spolu s oceněním přebral šek ve výši 25 tisíc liber. To prý v jeho životě leccos změní. „Po ekonomické stránce nelze to, co dělám, zhodnotit tak dobře jako například malbu, takže to pro mě hodně znamená,“ uvedl.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.