Během dvou týdnů přišly dva nejznámější aukční domy o své ředitele. Poté, co funkci v listopadu složil šéf Sotheby’s, nyní rezignoval také Steven Murphy neboli generální ředitel Christie’s, které je dle prodejů největším aukčním domem na světě. Informoval o tom deník Wall Street Journal, který připomíná, že oba ředitelé odcházejí v době, kdy trh s uměním opět roste. Christie’s minulý měsíc na aukci poválečného a současného umění během pouhých dvou hodin prodalo kusy za rekordních 853 milionů dolarů, čemuž pomohla hlavně díla Cy Twomblyho, Cindy Shermanové a Georga Baselitze.

Oba aukční domy na svých listopadových aukcích společně vydražily díla za více než 2,2 miliardy dolarů. Podle WSJ nyní budou obchodníci s uměním bedlivě sledovat, zda odchod stávajících ředitelů předznamená snížený zájem o příští aukce, či zda jde jednoduše o administrativní změnu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.