Nejen ředitel Národní galerie Jiří Fajt bude příští rok usilovat o to, aby se státní muzea naučila získávat peníze od soukromých sponzorů. O něco podobného se bude muset pokusit i 450 italských státních muzeí, která chce k soukromé sféře přiblížit iniciativa tamního ministra kultury Daria Franceschiniho. Ten pro státní muzea založí celkem 18 fundraisingových kanceláří, jež začnou shánět příspěvky od soukromých italských i nadnárodních firem. Cílem je do roku 2017 vybírat zhruba 2 miliardy eur ročně, informoval italský deník La Repubblica.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.