V létě 2015 si světoznámý umělec Damien Hirst otevře galerii na jihu Londýna. V prostoru na adrese Newport Street nebude Hirst vybírat vstupné, informoval časopis The Art Newspaper. Podle něj mají být v galerii vystavena umělcova díla i předměty zpravidla náležející do muzeí přírodní historie, aby tak muzeum reflektovalo Hirstovu fascinaci smrtí, taxidermií či anatomií.

Z děl dalších umělců, kteří budou v galerii zastoupeni, zatím Hirst jmenoval své současníky Jeffa Koonse, Saru Lucasovou či Tracey Eminovou. Kromě toho chce galerie ukazovat i díla moderních umělců typu Francise Bacona či dokonce Pabla Picassa. Ve všech případech však půjde o dočasné výstavy, nikoliv stálou expozici. Všechny vystavené předměty budou pocházet z Hirstovy soukromé sbírky zvané Murderme, která čítá 2000 děl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.