V době, kdy se na italském venkově začnou na keřích objevovat první mandarinky, fíky a olivy, rozeběhne se v českém pavilonu Všeobecné světové výstavy Expo 2015 v Miláně příběh připomínající děj z románu Žítkovské bohyně. Hned po vstupu do budovy, jež se spolu s výstavou otevře 1. května, dýchne na návštěvníky exotická vůně kapradí, habrů, mechu a sasanek.

Mladí vývojáři ze společnosti Full Capacity se totiž rozhodli na severu Itálie vypěstovat věrnou repliku hercynské dubohabřiny, živého vzorku hlubokého českého lesa, který se rozkládá například v okolí Bílých Karpat známých magickým „bohováním“ lidových léčitelek. A čarovat se bude i v příšeří zarostlého pavilonu, tentokrát pomocí kamer, mikroskopů, velkoplošných projekcí nebo světelné mechové pasti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.