Za skoro 300 milionů dolarů, tedy v přepočtu 7,3 miliardy korun, byl prodán obraz Paula Gauguina s Tahiťankami. Dílo se tak patrně stalo nejdráže prodaným obrazem současnosti. O transakci informoval deník New York Times s odkazem na evropské a americké insidery z trhu s uměním. Podle nich se transakce uskutečnila soukromě a kupec byl z Kataru.

"Ani to nepotvrzuji, ani to nevyvracím," reagoval majitel obrazu Rudolf Staechelin, někdejší zaměstnanec aukční síně Sotheby’s, který dnes skrze svoji rodinnou nadaci ve Švýcarsku spravuje přes dvacet impresionistických a postimpresionistických děl. Obraz od Gauguina, dokončený roku 1892 a nazvaný Nafea faa ipoipo – Kdy se vdáš?, byl jedním z nich. Poslední půlstoletí byl nastálo vystaven v muzeu Kunstmuseum Basel ve Švýcarsku, kam jej Staechelin zapůjčil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.