Ruské ministerstvo kultury tento týden nečekaně odvolalo ředitelku Treťjakovské státní galerie, nejvýznamnější světové ruské galerie umění, která má ve svých sbírkách díla starší než tisíc let. Od roku 2009 instituci vedla Irina Lebeděvová, odbornice na umění 19. století, která se ale už předtím těšila politické podpoře. Jako kurátorka byla podepsaná pod výstavami Zázraky avantgardy a Rusko!, které v letech 2000 a 2005 přijel do Guggenheimova muzea v New Yorku zahájit sám prezident Vladimir Putin. O nynějším odvolání Lebeděvové informovala státní tisková agentura RIA Novosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.