Soukromá galerie moderního umění Kunsthal v nizozemském Rotterdamu v sobotu zahájí výstavu českého umělce Krištofa Kintery. Expozice nazvaná Your Light Is My Life představí čtyřicet Kinterových soch a pětadvacet velkoformátových kreseb, které vytvořil od roku 2000, jak v úterý informovalo České centrum v Nizozemsku. To se na výstavě spolupodílí.

Z konkrétních děl České centrum zmiňuje Kinterovu gigantickou instalaci Shiva Samurai z loňského roku, dílo Prayer for Lost of Arrogance z roku 2013 či skupinku postav zvaných Talkmen, které návštěvníkům galerie kladou otázky o budoucnosti lidstva. „Chystáme pro Kunsthal vlastně jakýsi ‘metagesamtkunstwerk’ plný starších i nových skulptur uvnitř i vně muzea,“ uvedl Kintera.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.