Pulzující zvuky, úchvatná videa a sofistikované kostýmy v těchto dnech přenáší návštěvníky Muzea moderního umění v New Yorku do tvořivého světa islandské hudebnice, skladatelky a zpěvačky Björk. Výstava, nazvaná pouze jejím jménem, začíná tuto neděli a v New Yorku poběží do 7. června.

Jedná se o retrospektivní přehlídku, která mapuje dvacet posledních let Björčiny kariéry – od její první zralé sólové nahrávky Debut z roku 1993 až po nejnovější tvorbu. "Byla to pro mě neskonale štědrá a bohatá cesta," řekla devětačtyřicetiletá Björk, když výstavu v úterý představovala.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.