Po deseti letech ve funkci z Metropolitního muzea umění v New Yorku, jedné z nejnavštěvovanějších uměleckých institucí na světě, odchází jeho prezidentka Emily Kernan Raffertyová. V létě ji nahradí kunsthistorik a manažer Daniel H. Weiss, jak muzeum oznámilo v noci na středu.

Weiss se bude zodpovídat přímo řediteli muzea Thomasi P. Campbellovi. K jeho prvním úkolům má patřit starost o fundraising, který je pro instituci s ročním rozpočtem okolo 300 milionů dolarů klíčový. Weiss již uvedl, že za tímto cílem chce do muzea přivézt nového viceprezidenta, který by se staral výhradně o shánění soukromých dotací. Sám Weiss má pak hlavně dohlížet na zhruba 1500 z celkových 2200 zaměstnanců muzea – konkrétně na ty pracující v odborech stavby, financí, investic, právního oddělení, služeb návštěvníkům či marketingu a merchandisingu.

Weiss ve funkci zažije v dohledné době převzetí budovy Whitneyho muzea amerického umění, která bude nově součástí Metropolitního muzea, a nejspíš také oslavy 150. výročí založení instituce. Ty proběhnou v roce 2020, ale už nyní se začínají připravovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.