Americký filmař a hudebník David Lynch je přesvědčený, že graffiti ničí svět. Podle francouzského deníku Le Figaro to Lynch prohlásil na zahájení své výstavy v australském Brisbane, kde uspořádal tiskovou konferenci.

"Graffiti pro mě do značné míry zničilo svět. Zničilo ho určitě pro film, protože kamkoliv jdete natáčet, všude je graffiti. Když ho nechcete mít v záběru, musíte ho nechat přemalovat," řekl Lynch, sám příležitostný malíř. "Graffiti zkazilo tolik krásné architektury, tolik krásných vlakových stanic, tolik fabrik. Je to strašné, opravdu strašné. Stromy zmizely a jejich místo zaujalo graffiti," dodal. Z jeho projevu následně citovaly anglické i francouzské agentury a například britskému deníku Guardian výrok posloužil ke komentáři, v němž připomíná, že Lynchův výrok není jen pouhým generačním nedorozuměním – už proto, že pochází od filmaře proslulého jinak surrealistickými až bizarními filmovými scénami.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.