Novým ředitelem londýnské Národní galerie se stane devětačtyřicetiletý britský rodák Gabriele Finaldi. Ten doposud působil jako zástupce ředitele madridského muzea Prado. Finaldi, jenž se specializuje na španělské a pozdní italské umění, začne v galerii pracovat v polovině srpna, jeho jmenování již podle agentury AP schválil britský premiér David Cameron.

„Jde o světovou sbírku ve světovém městě, tudíž to beru jako velkou čest,“ uvedl nový ředitel. Ten se chce v Londýně soustředit zejména na rozvoj výstav a vzdělávacích programů. „Finaldi si dobře uvědomuje, jaké strasti přináší modernizace, jíž muzeum právě prochází. Prado totiž provedl podobným procesem,“ komentoval to šéf kultury BBC Will Gompertz. Podle něj je vedení muzea nyní na Finaldiho straně, klíčové ale bude, zda se mu přízeň podaří udržet.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.