Příběh je to zvláštní. V encyklopedii umění 20. století jméno Vlastimila Košvance (žil v letech 1887 až 1961) chybí − přestože býval nejnadanějším žákem Vojtěcha Hynaise, sbíral ceny a stipendia a členové společenské smetánky dělali, co mohli, aby je portrétoval. Po válce ale upadl v nemilost a po smrti se na něj zapomnělo.

V těchto dnech jsou z iniciativy Italů v Praze k vidění tři výstavy děl Vlastimila Košvance – v galerii Českých center, v Italském kulturním institutu a v Muzeu Bedřicha Smetany. Jsou na nich i obrazy ze soukromých sbírek v Itálii, Nizozemsku a USA a také jeho osobité karikatury a díla s tematikou spartakiád, která věnoval Národnímu muzeu v Praze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.