Slavná americká Gagosian Gallery si otevře již třetí pobočku v Londýně. Nacházet se bude na adrese 20 Grosvenor Hill a provoz začne 8. října velkou výstavou děl amerického abstraktního malíře Cy Twomblyho, jak informoval deník New York Times.

Podle něj si majitel galerie, letos sedmdesátiletý Larry Gagosian, prostor pronajal na dvacet let. Galerie bude stát v bohaté londýnské čtvrti Mayfair v bezprostřední blízkosti aukčních domů, luxusních hotelů a také Gagosianových konkurentů – v Mayfairu totiž své pobočky mají i galeristé David Zwirner či Michael Werner.

S novou galerií bude mít jeden z nejbohatších světových sběratelů umění Gagosian nyní již patnáct poboček. Ty fungují v osmi zemích světa. Nová galerie navíc bude fungovat paralelně s pobočkami Gagosian Gallery na londýnské ulici Britannia St. a s druhou galerií na ulici Davies St.

Díla malíře Cy Twomblyho vystavuje Larry Gagosian od roku 1994. V novém prostoru v Londýně letos v říjnu představí Twomblyho malby, sochy a práce na papíře z let 2000 až 2011, kdy umělec zemřel.

Jak připomínají New York Times, právě Gagosian má klíčový podíl na tom, nakolik tržní hodnota Twomblyho děl v posledních dvou dekádách vzrostla – naposledy zlomila rekord na listopadové aukci v New Yorku, kde se Twomblyho malba z roku 1970 prodala za 69,6 milionu dolarů.

Související