Fotografka Eva Fuková, která dnes zemřela ve věku osmaosmdesáti let, proměňovala své jméno ve značku kvality od roku 1950. Její snímky se pohybovaly na pomezí realismu a poetických schválností. S fotoaparátem líčila na setkání překvapivých významů, jaká jí učarovala, už když v dětství lepila koláže.

Přitom cit právě pro fotografii nebyl u Fukové, narozené roku 1927, tak zcela samozřejmý. Její nadání měla dle očekávání, zvláště otcova, předurčit výbava jinak orientovaných rodičů. Matka Marie Podešvová se věnovala beletrii a František Podešva maloval.

Na to pokračovatelka, jak si Fukovou otec představoval, navázala dovršením vzdělání, když roku 1950 absolvovala pražskou AVU. Záhy se nicméně ukázalo, že Fukové celé dějiny umění a písemnictví slouží jako pouhé roznětky inspirace. A že sama za jedinečnou považuje fotografii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.