Obraz malíře Rudolfa Kremličky nazvaný Slovenská krajina se na nedělní aukci v pražském hotelu Hilton prodal za 4,6 milionu korun.

Za částku o milion korun nižší změnila majitele malba nazvaná Přístav na Ile de Sein od Jana Zrzavého. Třímilionovou hranici v dražbě překonal také obraz chorvatského malíře Vlaha Bukovace.

Kremličkovo plátno Slovenská krajina šlo do prodeje s vyvolávací cenou 4,8 milionu korun. Podle posudku v aukčním katalogu toto dílo z roku 1919 představuje vzácnou krajinářskou realizaci, ve které se projevují jedinečné kvality autorova noblesního malířského projevu.

Obraz předního představitele českého neoklasicismu byl ale vydražen za 4,6 milionu korun.

Druhým nejdráže prodaným obrazem nedělní aukce byla malba Přístav na Ile de Sein od Jana Zrzavého. Mnohokrát vystavované dílo z malířova bretaňského období neslo vyvolávací cenu 3,8 milionu korun.

Obraz nakonec změnil majitele za částku o 200 tisíc korun nižší.

Velmi dobře si v aukci vedlo dílo chorvatského malíře Vlaha Bukovace. Akt Dívka se závojem a růžemi šel do dražby za necelé dva miliony korun, jeho cena ale stoupla až na 3,1 milionu.

Za více než milion se prodalo také dílo Antonína Slavíčka Zlatá ulička. Nový majitel za něj zaplatí 1,66 milionu korun bez dražební přirážky.

Za 1,2 milionu korun se prodalo i plátno Koupání od Jana Baucha.

Související