Nejprve si myslela, že je to horší než za povodně. Tehdy, v roce 2002, kdy voda zaplavila historické centrum Českého Krumlova a v galerii jí bylo na dva metry, také zůstala v budově sama. Nedovedla si představit, že by měla opustit obrazy a vše, co tak obtížně budovala a prosazovala.

"Byla to šílená noc, ale věděla jsem, že pár set metrů odsud se nic zlého neděje, povodeň není v jiných zemích Evropy ani v Kanadě. A přátelé odtamtud hned volali, pomáhali. Tehdy jsem se necítila tak sama, jako když přišla korona. Zasáhla celý svět. Kdo by myslel na galerii v Krumlově?"

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.