V novém videoklipu skupiny Monkey Business k písni nazvané Sex and Sport? Never! vystupují české sportovní hvězdy v čele s biatlonistkou Gabrielou Koukalovou.

Režie se pod jménem Wood Bros. ujali baskytarista Pavel Mrázek a zpěvák Matěj Ruppert. V klipu nechybí ani Marta Kubišová, která hostuje už ve studiové nahrávce skladby na stejnojmenném albu z roku 2015.

"V klipu uvidíte v hlavních rolích bratry Škarohlídy z družební skupiny Hentai Corporation, herečku Evu Leimbergerovou, zbožňovanou Martu Kubišovou a plejádu našich nejlepších a legendárních sportovců, kteří nás poctili svojí účastí," uvedl jeden z autorů klipu Pavel Mrázek, podle nějž projekt „ideově“ vznikal skoro dva roky.

Ve videu účinkují fotbalisté Antonín Panenka, Ladislav Vízek, Karel Poborský, Patrik Berger, Tomáš Ujfaluši, Vladimír Šmicer a Pavel Horváth, hokejisté Tomáš Hertl a Dominik Hašek, akrobatický lyžař Aleš Valenta, vodní slalomář Vavřinec Hradílek, běžkař Martin Koukal, badmintonový hráč Petr Koukal nebo profesionální biker Richard Gasperotti.

Monkey Business letos v květnu tradičním koncertem v pražských Žlutých lázních oslavili své 17. narozeniny. Kapela představila také nejnovější album Sex and Sport? Never! v remixové podobě.

Novinka od producenta Ecsona Waldese nabízí 11 hudebních pohledů na skladby z alba Sex and Sport? Never! z dílny mladých kapel a producentů.

Vedle nové remixové desky a videoklipu Monkey Business v letních měsících přichystali také několik koncertů. Už 28. července vystoupí spolu s Bárou Polákovou na Letním parketu ve východočeské Výravě, následně 4. srpna v klubu PDA v Sušici a 18. srpna v amfiteátru Loket spolu s JAR.

Do sedmnácté sezony vstoupili Monkey Business s novou členkou kapely Terezou Černochovou, která po 16 letech nahradila zpěvačku Tonyu Gravesovou.

Monkey Business patří mezi nejúspěšnější české kapely nového tisíciletí. Skupinu založil v roce 2000 multiinstrumentalista Roman Holý.

Na jejich deskách se vždy objevovali zajímaví hosté. V minulosti to byli americká písničkářka Joan Baezová, člen britské skupiny Freak Power Ashley Slater nebo Glenn Hughes známý z účinkování v Deep Purple.

Na zatím posledním albu Sex And Sport? Never! vedle Kubišové pijanskou zpověď The Golden Age Is Gone nazpíval Wabi Daněk, na kytaru hraje Mike Stern a na klávesy hostuje Gábor Presser z maďarské kapely Locomotiv GT.

Související